najdroższe mydło świata

Najdroższe mydło świata

wpis w: Aktualności, Blog | 0

najdroższe mydło świataNajdroższe mydło świata kosztuje dokładnie 2.800 $ za kostkę, czyli po dzisiejszym kursie 10.332 PLN!!

Nieźle, prawda?  Możecie obejrzeć krótki reportaż o nim o tu: https://bit.ly/2eRY3S8

Mydło poza tym, że jest wykonywane ręcznie,  z samych naturalnych składników oraz olejków eterycznych, posiada również w swoim składzie opiłki złota i diamentów, a dokładniej pył.

Produkowane jest w Libanie.

Przyznam szczerze, że zaparło mi to dech w piersiach, kiedy pierwszy raz o tym przeczytałam. Uruchomiły mi się różne myśli od marnotrawstwo po burżuazja, ale po co od razu oceniać?  Są różne potrzeby i różne sposoby na ich zaspokojenie, więc szanuję, że ktoś ma inaczej niż ja.

Czy chciałabym umyć się taką kostką? Moja odpowiedź brzmi nie. Ale rozumiem, że dla wielu osób może to być niezwykłe doświadczenie, zwłaszcza gdy konto zasilone jest odpowiednią sumą $.

Jedyne co mnie nurtuje, to fakt, że to wszystko spłynie do kanalizacji i tyle po tych diamentach 😀

Ale w końcu niektórzy płacą  horrendalne sumy za posiłek na przykład z płetwy rekina (pomijam ogrom cierpienia z tym związany, oraz fakt, że podobno ta zupa jest kompletnie niesmaczna) zatem dlaczego nie mydło, którego się użyje i reszta spłynie do ścieków. A może montują specjalne  wyłapywacze opiłków ? 😀 Nie, na pewno tego  nie robią, bo ci którzy kupują takie mydło mają ogrom pieniędzy 🙂

 

To, co mnie jeszcze uderzyło w tym mydle, to jego mega prosta forma. Gdy na nie patrzę, mam wrażenie, że wykonał je początkujący mydlarz . Kostki są nierówne, niezbyt estetyczne, takie po prostu zwykłe. Jak to mówią, bez efektu WOW.
W tym kontekście jestem niezwykle dumna z moich mydeł. Też są ręcznie wykonane, ale mam wrażenie, że poziom estetyki jest znacznie wyższy. Wystarczy jeszcze tylko dodać te opiłki i będę zarabiała miliony 🙂 Taki sobie znalazłam pomysł na biznes.

Ale skoro to mydło jest aż tak cenne, to powiem wam, że każda kostka, która wykonana jest sercem, a jego zawartość to 100% natury i 100% miłości, jest również bezcenna.   W dzisiejszym zwariowanym świecie, w którym producenci postawili sobie za cel zarobić jak najwięcej, nie przejmując się zdrowiem swoich klientów, każdy naturalny kosmetyk jest na wagę nomen omen złota!

Najdroższe mydło świata jest odzwierciedleniem ludzkich potrzeb:

  • powrotu do natury, do korzeni,
  • nabycia produktu, który wypielęgnuje naszą skórę,
  • który da nam chociaż odrobinę (w tym przypadku naprawdę szczyptę 😀 ) luksusu
  • produktu, który pozwoli nam się poczuć czysto, świeżo i zarazem ekskluzywnie
  • potrzebę bycia zauważonym
  • potrzebę bycia podziwianym
  • potrzebę dbania o ekologię – 100% natury, złoto i diamenty to również czysta natura

Dlatego właśnie warto zadbać o powyższe i zapewnić sobie szczyptę luksusu.  A luksus to nie tylko mydło ze złotem, to również a nawet przede wszystkim odpoczynek, relaks, dobrze spędzony czas, miłe towarzystwo, smaczne przekąski, dobra kawa!  No i oczywiście dobre, 100% naturalne mydło do codziennej pielęgnacji, po które zapraszam nieustannie do Zmydlonej 😉 – nie są to najdroższe mydła świata, ale za to równie skuteczne.

 

Luksusowego dnia wam życzę kochani!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się na nasz newsletter