Bo golić to trzeba się umieć :)

wpis w: Aktualności, Blog | 0

Co z tym goleniem? Jak do tego podejść? Jak to zrobić poprawnie?

 

Każdego dnia miliony mężczyzn oddają się tej koniecznej czynności (to czy koniecznej zależy oczywiście od preferencji, ale co do zasady większość się goli – wg. niektórych źródeł aż 75% ).

 

 

 

Kilka faktów:

  • 150 – to liczba ruchów maszynką do golenia wykonanych podczas jednego zabiegu
  • 3.350 godzin spędza przeciętny mężczyzna na czynności golenia twarzy w swoim życiu
  • 10.000 – 15.000 tyle mniej więcej mieszków włosowych znajduje się na twarzy większości mężczyzn (inne źródła podają od 6.000 – 25.000)
  • na twarzy owłosienie jest najtwardsze – porównywalne z właściwościami miedzi

 

Golenie to czynność powtarzana regularnie, warto zatem zapoznać się z faktami, które pomogą uprzyjemnić ten rytuał.

 

Primo – męskie twarze mają różny rodzaj cery (o tak, zupełnie jak u kobiet, kto by pomyślał?) zatem podjęte czynności pielęgnacyjne powinny zostać dopasowane do potrzeb każdego pana. Warto tu podkreślić, iż skóra mężczyzn faktycznie jest sporo grubsza od kobiet i co za tym idzie, wytwarza również znacznie więcej sebum. Ma to swoje plusy, ale i minusy.

Plusem na pewno jest fakt, iż płaszcz hydrolipidowy jest stabilniejszy, więc też skóra jest odporniejsza na podrażnienia, przesuszenie i łatwiej sobie radzi z zewnętrznymi czynnikami drażniącymi.

Ale z drugiej strony zdecydowanie częściej się przetłuszcza niż skóra kobiet, częściej dochodzi do zaczopowania gruczołów i infekcji skórnych. Skóra bywa błyszcząca i często ziemista.

Panowie częściej powinni sięgać zatem po peelingi (o tak, już widzę cię mężczyzno przewracającego oczami i mówiącego w duchu: ja i peeling? Co to to nie!) Taki peeling nie tylko pomoże usunąć obumarły naskórek, ale poprawi ukrwienie skóry twarzy, oczyści z resztek sebum, poprawi przepływy krwi i limfy, pomoże w odzyskaniu blasku. Pamiętaj jedynie aby tego dnia nie planować golenia.

Większość mężczyzn to posiadacze cery tłustej i mieszanej. Jeśli użyją do golenia produktu pozostawiającego ochronną warstwę tłuszczową, nie muszą już używać kremów czy balsamów po goleniu.

Ale zdarza się, iż panowie borykają się z cerą suchą. Tu pielęgnacja powinna być bardzo delikatna. Obligatoryjne jest tonizowanie skóry po każdym myciu (pozwala to przywrócić naturalne, dobre PH skórze). A następnie konieczne jest użycie kremu.

 

Etapy golenia:

👉 Przygotowanie skóry do golenia: używaj w tym celu bardzo ciepłej wody, aby otworzyć pory w skórze. To pozwoli na podniesienie włosa z użyciem piany. Włos będzie bardziej elastyczny. Świetnie poradzi sobie z tym prysznic i ciepło w łazience. Jeśli nie prysznic, to może zechcesz spróbować metody z ręcznikiem?

Ręcznik moczysz w bardzo gorącej wodzie, odciskasz i nakładasz na twarzy na około minutę.

 

👉 Obejrzenie swojego zarostu i wybranie optymalnych kierunków golenia to naprawdę bardzo ważny krok. Golisz się zawsze z włosem, nigdy odwrotnie. Ale pamiętaj, że włosy na twarzy rosną pod różnymi kątami, warto to obejrzeć i obmyślić plan działania.

👉 Pre-Shave: możesz zastosować przed nałożeniem preparatu do golenia, olejek, który zapewni odpowiedni poślizg maszynce i uelastyczni dodatkowo skórę. Taki olejek to tak naprawdę miks olejów plus olejki eteryczne.

👉 Nałożenie preparatu do golenia: masz bardzo szeroki wybór od pianki, żelu do golenia, mydła do golenia po olejki do golenia czy krem. Testuj, sprawdzaj, próbuj, porównuj i wybierz swoją najlepszą drogę.

👉 After Shave: kolejnym krokiem jest właściwe golenie i pielęgnacja po. Stosując drogeryjne kosmetyki konieczne jest zastosowanie środków po goleniu, które zdezynfekują skórę, zabezpieczą przed podrażnieniami i zregenerują naskórek.

👉 Tuż po nich zmyj twarz zimną wodą, aby zamknąć pory.

👉 A na końcu nałóż krem

 

Jak to jest u ciebie? Coś dla siebie z tego zabierasz?

 

Jeśli chcesz odrobinę uprościć ten proces, to zajrzyj koniecznie  do kosmetyku kilka w jednym –> o TU

 

A gdy nie chcesz ominąć podobnych wpisów dopisz się do naszego newslettera:

Bądź na bieżąco
Szanujemy twoją prywatność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się na nasz newsletter